• Index
  •  » Artykuły
  •  » TYTANI DUEL MASTERS: REMASTERED - część III - Tier<1

#1 2013-12-22 00:37:04

Damek

Administrator

Zarejestrowany: 2013-12-21
Posty: 13
Punktów :   

TYTANI DUEL MASTERS: REMASTERED - część III - Tier<1

Czyli najlepsze Hybrydowe decki, Wielka Trójka, Talie Przeznaczenia... Choć w sumie to ostatnie brzmi głupio. Dlaczego <1, a nie odpowiednio 0.5 i 0 tak jak ostatnio?

Początkowo myślałem że będzie prosto. Deicide jest górą, a Slash i Overcontrol(Inferno Burn) są trochę za nim. Ostatnio jednak zacząłem mięc wątpliwości, poparte oczywiście doświadczeniami. Stwierdziłem że najlepiej będzie je sklasyfikować jako te najlepsze typy decków, ale bez wyraźnego rozróżnienia miejsc między nimi. Choć, jeśli chcecie znać moje osobiste przemyślenia, to mimo wszystko Slash<Overcontrol<Deicide.

Overcontrol to w pewnym sensie ewoluowana wersja Inferno Burna, zresztą o tym szerzej potem, w tekście jego dotyczącym. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że tutaj również jest praktycznie identycznie co ostatnio. Co prawda talie poczyniły znaczne postępy, zwłaszcza ta ostatnia, ale mimo wszystko ogólnie zostało to samo. To tylko kolejny argument na to, jak statyczna i martwa jest Hybryda.

Początkowo do Tieru <1 (Wtedy nazywałem go Tier 0.5) należały dwie talie, Slash i Burn, ten drugi przemianowany potem na Inferno Burna. O trzeciej dowiedziałem się około pół roku później, choć warty uwagi jest fakt że na (w pewnym sensie osłabioną) jej wersję wpadli ReD i SnajperNH z Krakowa jakieś 3-4 miesiące przed tym, o ile nie wcześniej. Lewy natomiast samym silnikiem tego decku bawił się już lata temu.

Mówiąc zwięźle, są to najlepsze talie w Hybrydzie. Gwoli ścisłości, najlepsze typy decków, gdyż faktyczne talie reprezentujące te typy są cały czas w stadium gdzie ciągle się zmieniają. Wszystkie trzy korzystają z kombinacji surowo zabronionych przez banlistę kart, Throne a często też Premium Throne. Są przez to (nie do końca) żywym dowodem na użyteczność banlisty, która, gdyby nie istniała, pozwalała by na właśnie takie decki.

W każdym razie, wspomniane już kilka razy elementy Tieru <1 to:

Slash dosyć popularna talia która doczekała się nawet własnego artykułu. Dwie zbudowane zostały w realu, jedna w moim posiadaniu, druga natomiast jest teraz w rękach pewnego usera forum, który nie wiem czy chce się z tym ujawniać.

Overcontrol to w pełni wyewoluowana wersja Controlki i Inferno Burna. Jej klasyczna wersja nie znajduje się w realu w rękach żadnego z polskich graczy, natomiast jej wersji MAD jest... Można rzecz, półtorej.

Deicide o którym do niedawna wiadomo było najmniej jest teraz w realu w rękach Lewego, który najpewniej przerobi to w końcu na niepokonane monstrum. Nikt nie liczy na zbudowanie drugiej wersji.

W każdym razie, przejdźmy do opisywania ich po kolei.

Offline

 
  • Index
  •  » Artykuły
  •  » TYTANI DUEL MASTERS: REMASTERED - część III - Tier<1

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.brygadarr.pun.pl www.krejzilaba.pun.pl www.mech11.pun.pl www.helicobacterpylori.pun.pl www.dsvsparta.pun.pl